29 OCAK GÜNÜ DİRENİŞİN KALBİNDE İDİK !

Batı Trakya Türkleri olarak milli kimliğimizden ödün vermeyeceğimizi dosta düşmana ilan ettiğimiz 29 Ocak Olaylarının yıl dönümü sebebi ile Danışma Kurulumuz tarafından düzenlenen anma programına katıldık.

Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde düzenlenen programa BTTDD Bursa Şubesi’ ni temsilen Başkan Hasan Karaömer ile birlikte Başkan Yardımcıları Zekeriya Osman ve Aziz Azizoğlu katıldı.

29 Ocak 1988 ve 29 Ocak 1990 tarihlerinde yaşanan olayların iç yüzünün tartışıldığı programı düzenleyenlere teşekkür eden BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Hasan Karaömer ” Bizler Batı Trakya Türkleri olarak nasıl ki 1988 Yılında ve 1990 yılında Türklüğümüzü haykırdı isek bugün itibari ile halen aynı yerdeyiz. Bizler o yıllarda nasıl ki tüm baskılara karşı baş kaldırdı isek bugün de aynı kararlılık içerisindeyiz. Üzülerek görüyoruz ki o dönemdeki karanlık güçlerin emelleri günümüzde dahi devam etmektedir. Ancak o güçlerin hedefleri nasıl ki değişmedi ise bizlerin de direnme azmi değişmemiştir. Bizler BTTDD Bursa Şubesi olarak büyüklerimizden aldığımız milli kimlik bilincimizi hiç birşeyden korkmadan bizden sonraki nesillere miras olarak bırakma kararlılığına devam edeceğiz. Bu sebeple de her zaman olduğu gibi bu yılda 29 Ocak günümüzü memleketimizde, Gümülcinemizde anmak istedik.Bizler BTTDD Şubesi olarak bahane üretmeden, kişisel çıkar peşinde koşmadan her zaman memleketimizde, Batı Trakyamızda olmaya ve hemşehrilerimizin yanında yer almaya devam edeceğiz” dedi.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

AV.NURULLAH MURAT’IN YENİ HUKUK BÜROSUNUN AÇILIŞINA KATILDIK.

Son dönem Başbakan Yardımcımız değerli hemşehrimiz Av. Hakan Çavuşoğlu’ nun ve öncek…