BURSA’DAN BATI TRAKYA’YA BÜYÜK SEÇİM DESTEĞİ; TÜRK’ÜN OYU TÜRK’E!

26 Mayıs 2019 tarihinde Yunanistan’da gerçekleştirilen yerel seçimler ile Avrupa Parlamentosu Seçimleri’ ne Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği ( BTTDD) Bursa şubesi 20’den fazla otobüs ile katılım sağladı.

Batı Trakya’ da yerel seçimlere katılan Türk adaylar ile Avrupa Parlamentosu Seçimleri’ ne katılan Dostluk Eşitlik ve Barış Partisi (DEB)’ ne destek amacı ile gerçekleştirilen otobüs yolculukları 22 Mayıs Çarşamba günü başlayıp dönüş yolculukları 29 Mayıs Çarşamba gününe kadar devam etti.

BTTDD Bursa şubesi Başkanı Dr. Ali Eminlatif konuya ilişkin yaptığı açıklamada ‘Bin kişiden fazla hemşehrimizi Türk adaylara ve tabiiki Deb Partisi’ ne oy kullanabilmeleri için kazasız belasız Yunanistan’ a götürerek geri getirdik. Güzel bir organizasyon gerçekleştirdik. Batı Trakya Türk Halkı’ nın desteği ile Dostluk Eşitlik ve Barış Partisi’ nin Avrupa Parlamentosu Seçimleri’nde almış olduğu oy sayısı ve İskeçe ile Gümülcine’ de sandıklardan birinci parti olarak çıkması hepimizi gururlandırmıştır. Yunanistan geneli seçim sonuçlarına baktığımızda İskeçe ve Gümülcine’ nin Deb Partsini’ nin renklerine boyanması tarif edilemez bir mutluluktur. Bu gururu bizlere yaşatan tüm hemşehrilerime ve ayrıca çağrımıza uyarak sadece Türk adaylara oy vermek için Batı Trakya’ya giden tüm üyelerimize tek tek teşekkür ediyorum’ dedi.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

AVRUPA PARLAMENTOSU SEÇİMLERİNDE DEB PARTİMİZİ DESTEKLEMEYE GİDİYORUZ

9 Haziran 2024 Pazar günü gerçekleşecek olan Avrupa Parlamentosu Milletvekili seçimleri se…