Ramazan Bayramlaşma Töreni

ramazan bay (3)

ramazan bay (3)Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’i ağırladı. Ramazan Bayramı kapsamında düzenlenen bayramlaşma programında Bursa protokolünün önemli isimleri de yer aldı.

Programda Bakan Müezzinoğlu ve Çelik’in yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekillerinden  Hakan Çavuşoğlu, Emine Yavuz Gözgeç, İsmet Su ile Zekeriya Birkan, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, MHP Bursa Milletvekili Tevfik Topçu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar,BTTDD Genel Başkanı Necmettin Hüseyin ve çok sayıda Batı Trakyalı vatandaş hazır bulundu.

ramazan bay (1)

Köse, ömrün bir ramazan, ahiretin de de bir bayram olması temennisinde bulundu…

“Mübarek Ramazan Bayramı’na ulaştıran rabbimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum” diyerek konuşmasına başlayan BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Şükrü Köse, “Rahmeti ve merhameti bol olan Ramazan ayından mübarek Ramazan Bayramı’na ulaşmış oluyoruz. Bu vesileyle geleneksel hale getirdiğimiz bayramlaşma programlarını bu yıl da huzur içerisinde mutluluk ve sevinçle kutluyoruz. Bayramlaşma programımıza katılan başta çok değerli bakanlarımıza, sayın valimize,milletvekillerimize,büyükşehir , Osmangazi ve Yıldırım Belediye başkanlarıma , sivil toplum ve siyasi parti temsilcilerimize ve bayramlaşma törenimize katılan  tüm dostlarıma şahsım ve yönetim kurulu adına saygı,sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum” dedi.

ramazan bay (2)

Rahmet ve merhamet ayı olan Ramazan ayını geride bırakarak, sevincin, güzelliğin ve kardeşliğin hâkim olduğu bir bayrama ulaşıldığını ifade eden Köse, “Bizler burada huzur içerisinde bayram yaparken,İslam alemine baktığımız zaman ülkemiz gibi mutlu ve huzurlu bayramlar geçirilemediğini görüyoruz. O yüzden biz toplum olarak ne kadar şükretsek azdır.Ayrıca Ramazan ayında kazanmış olduğumuz güzel hasletleri de hayatımız boyunca yaşamamızda tatbik edebilmeliyiz. Böylece  ömrümüzün bir ramazan ve  ahretimizin de bir bayram olması temennisiyle burada bulunan saygıdeğer protokolün, değerli katılımcıların ve tüm camiamızın mübarek Ramazan  bayramını tebrik ediyor,İslam alemine huzur ve barış getirmesini niyaz ediyorum” diye konuştu.

Programda birer konuşma yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik de, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği mensupları ile bir arada olmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı tebrik ettiler.

ramazan bay (4)

ramazan bay (5)

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Çok Yükle admin
Daha Fazla Yük Haberler

İlginizi Çekebilir

İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU AZINLIK ORTAOKULU VE LİSESİ MÜTEVELLİ HEYETİ VE OKUL AİLE BİRLİĞİ’ Nİ MİSAFİR ETTİK

Batı Trakya’ da zorlu ve baskılar altında geçen 2018-2019 öğretim dönemini başarılı …